Dafalgan Pediatrie Paracetamol 30mg/ml Drank 90ml

van Dafalgan
2,45 

In voorraad!
  Aan mijn Favorieten toevoegen
Besteld voor 16u, morgen bij u geleverd of in 24u in afhaalpunt
Beschrijving

Dafalgan Pediatrie Paracetamol 30mg/ml Drank 90ml

Dit is een geneesmiddel, geen langdurig gebruik zonder medisch advies, bewaren buiten bereik van kinderen, lees aandachtig de bijsluiter. Vraag raad aan uw arts of apotheker. In geval van bijverschijnselen, neem contact met uw huisarts.

Eigenschappen:
Dit geneesmiddel is een analgeticum (pijnstiller) en een antipyreticum (het werkt koortsverlagend).
Dafalgan Pediatrie wordt gebruikt bij de symptomatische behandeling van pijn en koorts.
Smak: karamel-vanille

Indicaties:
Oraal gebruik
Tegen de pijn en de koorts
Voor kinderen jonger dan 10 jaar

Actieve samenstelling:
Paracetamol

Samenstelling:
Macrogol 6000, vloeibare suiker, natriumsaccharine, kaliumsorbaat, karamel-vanillearoma, anhydrisch citroenzuur en gezuiverd water

Gebruiksaanwijzing:
De oplossing met karamel-vanillesmaak kan als dusdanig worden ingenomen of worden vermengd met dranken of voedingsmiddelen, zelfs warm.

De gebruikelijke dosis bij het kind bedraagt 10 tot 15 mg/ kg, om de 6 uur (ofwel 40 tot 60 mg/ kg per 24 uur); in geval van geelzucht zal deze posologie tot de helft herleid worden.
De niet te overschrijden maximale dosis bedraagt 60 mg/ kg per 24uur.

De te gebruiken dosering zal aangepast worden aan het gewicht en de toestand van de patiënt.
Het doseersysteem is trapsgewijs gebaseerd op het lichaamsgewicht van het kind in kg en voorziet per inname een dosis van 15 mg paracetamol per kg lichaamsgewicht van het kind.
Vul het doseersysteem op basis van het lichaamsgewicht van het kind zodat het vloeistofniveau ermee overeenkomt.

- Kinderen van 4 tot 16 kg:
Vul het doseersysteem tot de dosering bereikt wordt die overeenstemt met het lichaamsgewicht van het kind of tot de dosering die er het nauwst bij aansluit.

- Kinderen van 16 tot 32 kg:
Vul het doseersysteem één keer totdat de maximumdosis bereikt wordt, en vul daarna het doseersysteem een tweede keer totdat het lichaamsgewicht van het kind bereikt wordt.

De inname kan indien nodig herhaald worden tot maximum 4 innames per dag.
Tussen twee innamen een interval van minstens 4 uur in acht nemen.

Voorzorgsmaatregelen:
Niet gebruiken:
- Als u overgevoelig (allergisch) bent voor paracetamol, fenacetine of één van de andere bestanddelen van Dafalgan Pediatrie.
- Zonder het advies van uw arts, als medische onderzoeken op een ernstige aandoening van de lever of van de nieren hebben gewezen.
- Als het kind intolerant is voor fructose of het glucose-galactosemalabsorptiesyndroom. De drank bevat 3,3 g sacharose per 10 ml.

Buiten het bereik en zicht van kinderen houden.
Als de symptomen langer dan 3 dagen aanhouden, dient u uw arts te raadplegen.
Als bepaalde laboratoriumtests aan het kind worden voorgeschreven, kunnen deze worden verstoord.
De voorgeschreven of aanbevolen doses mogen niet overschreden worden en de behandeling mag niet verlengd worden zonder medisch advies.
Bij langdurige behandeling of een behandeling met hoge doses paracetamol moeten de nier- en leverfunctie regelmatig gecontroleerd worden.
Als het kind lijdt aan een aandoening van de nieren, het hart, de longen of aan bloedarmoede, moet u vermijden om dit geneesmiddel herhaaldelijk toe te dienen.
Wanneer u te veel Dafalgan Pediatrie heeft gebruikt of ingenomen, neem dan onmiddellijk contact op met uw arts, apotheker of het Antigifcentrum.
Zoals elk geneesmiddel kan ook Dafalgan Pediatrie bijwerkingen hebben, al krijgt niet iedereen daarmee te maken.
Zoals voor elk analgeticum moet de behandeling zo kort mogelijk zijn en moet de duur strikt aangepast zijn aan de duur van de symptomen. U mag dit geneesmiddel niet langer dan 2 tot 3 dagen toedienen zonder medisch advies.

Het is namelijk mogelijk dat Dafalgan Pediatrie of de andere medicatie minder efficiënt werken dan verwacht, of u kunt gevoeliger zijn voor de bijwerkingen.
Dafalgan Pediatrie mag gedurende een beperkte tijd samen met middelen tegen reuma gebruikt worden, maar kan beter niet samen gebruikt worden met alcohol, antiepileptica of kalmeringsmiddelen met barbituraten.
Dafalgan Pediatrie mag gecombineerd worden met bloedverdienners, maar het gebruik van paracetamol gedurende een langere tijd kan het gevaar op bloedingen verhogen en vereist een regelmatige medische controle.
De absorptie van paracetamol kan toenemen in combinatie met metocl. (een geneesmiddel tegen misselijkheid en braken) en kan verminderen in combinatie met colestyramine (een geneesmiddel dat de hoeveelheid vetten in het bloed vermindert) of actieve kool.
Als het kind diflunisal gebruikt (tegen pijn), dient u uw arts te raadplegen alvorens u Dafalgan Pediatrie toe te dienen.
Dit geneesmiddel bevat paracetamol: hiermee moet rekening worden gehouden wanneer andere geneesmiddelen op basis van paracetamol worden gebruikt, om de aanbevolen dagelijkse dosis niet te overschrijden.

Inhoud:
90 ml
Kenmerken:
Merk Dafalgan
Categorie Geneesmiddelen voor zuigelingen, Geneesmiddelen voor kinderen
Prijs 2,45 
Gewicht 151 gr
Dit is een geneesmiddel, geen langdurig gebruik zonder medisch advies, bewaren buiten bereik van kinderen, lees aandachtig de bijsluiter. Vraag raad aan uw arts of apotheker. In geval van bijverschijnselen, neem contact met uw huisarts.