Cetiriz. EG 10mg Filmomhulde Tabletten 100

van EG
Geneesmiddel
Cetiriz. EG 10mg Filmomhulde Tabletten 100
12,29 
+
Op voorraad!
Newpharma klantenbeoordeling: 4,7/5

Beschrijving

Antiallergisch geneesmiddel

Zie volledige beschrijving



Eigenschappen:
Antiallergisch geneesmiddel

Indicaties:
- Voor de verlichting van neus- en oogklachten die verband houden met seizoengebonden en niet-seizoengebonden allergische rhinitis
- Voor de verlichting van chronische netelroos (chronische idiopathische urticaria)
- Bij volwassenen en kinderen van 6 jaar en ouder

Samenstelling:
- De werkzame stof in dit middel is cetiriz. dihydrochloride. Eén filmomhulde tablet bevat 10 mg cetiriz. dihydrochloride.
- De andere stoffen zijn: microkristallijne cellulose, lactosemonohydraat, macrogol (400), magnesiumstearaat, hypromellose (464), watervrij colloïdaal siliciumdioxide, titaandioxide (E171).

Gebruiksaanwijzing:
- Volwassenen en adolescenten van 12 jaar en ouder: eenmaal daags 10 mg (1 tablet)
- Kinderen van 6 tot 12 jaar: tweemaal daags 5 mg (tweemaal daags 1/ 2 tablet)
- Patiënten met matige nierinsufficiëntie wordt aangeraden eenmaal daags 5 mg in te nemen.
De tabletten dienen met een glas vloeistof te worden doorgeslikt.

Voorzorgsmaatregelen:
U mag dit middel niet gebruiken in de volgende gevallen:
- U bent allergisch voor één van de stoffen in dit geneesmiddel
- U bent allergisch voor hydroxyzine of voor piperazinederivaten (nauw verwante werkzame stoffen van andere geneesmiddelen)
- U heeft een ernstige nierziekte (ernstig nierfalen met een creatinineklaring onder 10 ml/ min)

Andere voorzorgsmaatregelen:
- Vraag uw arts om advies wanneer u een patiënt bent met nierinsufficiëntie.
- U heeft problemen met urineren (zoals ruggenmergproblemen of prostaat- of blaasproblemen)
- U bent een epilepsiepatiënt of een patiënt met risico op stuipen
- Als u binnenkort een huidallergietest moet ondergaan, stop dan 3 dagen voor de test met de inname van dit geneesmiddel.
- Het gebruik van de filmomhulde tablet is niet aanbevolen bij kinderen jonger dan 6 jaar omdat met deze formulatie een juiste aangepaste dosering niet mogelijk is.
- Als u zwanger bent of zwanger denkt te zijn, of als u zwanger wilt worden of borstvoeding geeft, neem dan contact op met uw arts of apotheker voordat u dit geneesmiddel gebruikt.
- Bevat lactose. Indien uw arts u heeft meegedeeld dat u bepaalde suikers niet verdraagt, neem dan contact op met uw arts voordat u dit geneesmiddel inneemt.
- Neem geen dubbele dosis om een vergeten dosis in te halen.
- Buiten het zicht en bereik van kinderen houden.

Inhoud:
100 filmomhulde tabletten
Kenmerken:
Merk EG
Categorie Allergieën
Reviews 0/5 (0 reviews)

Tekst verminderen


Dit is een geneesmiddel, geen langdurig gebruik zonder medisch advies, bewaren buiten bereik van kinderen, lees aandachtig de bijsluiter. Vraag raad aan uw arts of apotheker. In geval van bijverschijnselen, neem contact met uw huisarts.