Ibuprofen EG 40mg/ml Suspensie Voor Oraal Gebruik 100ml

van EG
Geneesmiddel
Ibuprofen EG 40mg/ml Suspensie Voor Oraal Gebruik 100ml
6,99 
+
Op voorraad!
Newpharma klantenbeoordeling: 4,8/5

Beschrijving

Voor de kortdurende symptomatische behandeling van lichte tot matige pijn en koorts

Zie volledige beschrijving

Eigenschappen:
Ibuprofen behoort tot een groep geneesmiddelen die niet-steroïdale anti-inflammatoire geneesmiddelen (NSAID’s) worden genoemd. Deze geneesmiddelen werken door de pijn en koorts te verzachten.

Indicaties:
- Wordt gebruikt voor de kortdurende symptomatische behandeling van lichte tot matige pijn (hoofdpijn, tandpijn, menstruatiepijn) en koorts.
- Bij bij kinderen vanaf 8 kg (6 maanden), adolescenten en volwassenen

Samenstelling:
- De werkzame stof in Ibuprofen EG is ibuprofen.
1 ml suspensie bevat 40 mg ibuprofen.
1,25 ml bevat 50 mg ibuprofen.
2,5 ml bevat 100 mg ibuprofen.
3,75 ml bevat 150 mg ibuprofen.
5 ml bevat 200 mg ibuprofen.
- De andere stoffen in Ibuprofen EG zijn: citroenzuurmonohydraat, glycerol, vloeibare maltitol, natriummethylparahydroxybenzoaat (E219), natriumpropylparahydroxybenzoaat (E217), polysorbaat 80, natriumsaccharine, gezuiverd water, xanthaangom, kersenaroma.

Gebruiksaanwijzing:
De gebruikelijke dosering is:
Lichaamsgewicht (leeftijd) Enkelvoudige dosis Maximale dosis/dag
8-9kg (6-11 maanden) 50mg ibuprofen (1,25ml) 200mg ibuprofen (5ml)
10-15kg (1-3 jaar) 100mg ibuprofen (2,5ml) 300mg ibuprofen (7,5ml)
16-19kg (4-5 jaar) 150mg ibuprofen (3,75ml) 450mg ibuprofen (11,25ml)
20-29kg (6-9 jaar) 200mg ibuprofen (5ml) 600mg ibuprofen (15ml)
30-39kg (10-11 jaar) 200mg ibuprofen (5ml) 800mg ibuprofen (20ml)
≥40kg (volwassenen en
adolescenten van 12 jaar en ouder)   
200-400mg ibuprofen (5-10ml)    1.200mg ibuprofen (30ml)

Voor een exacte dosering is de verpakking voorzien van een:
- Een aatlepel met twee uiteinden (het grote uiteinde meet 5 ml, het kleine uiteinde meet 2,5 ml en het binnenste merkteken van het kleine uiteinde meet 1,25 ml)
- Een doseerspuit (met een schaalverdeling van 1,25 ml/ 8-9 kg, 2,50 ml/ 10-15 kg, 3,75 ml/ 16-19 kg en 5,00 ml/ 20-39 kg)

Gebruik de doseerspuit voor orale toediening als volgt:
1. Schud de fles goed vóór gebruik.
2. Breng de doseerspuit in de flessenhals zodat het goed past.
3. Schud de fles.
4. Draai de fles ondersteboven om de doseerspuit te vullen. Houd de doseerspuit goed vast en trek voorzichtig de zuiger naar beneden, totdat de vloeistof tot aan het gewenste streepje komt.
5. Zet de fles weer recht en verwijder de doseerspuit uit de flessenhals door de spuit voorzichtig te draaien.
6. Breng de tip van de doseerspuit in de mond van uw kind om de vloeistof toe te dienen. Om de doseerspuit te legen dient u de zuiger voorzichtig in de spuitcilinder te duwen terwijl u de snelheid aanpast aan de snelheid waaraan uw kind kan slikken.

Ibuprofen EG 40mg/ml Suspensie Voor Oraal Gebruik 100ml - Online apotheek - 1Na het nemen van een enkelvoudige dosis dient men ten minste 6 uur te wachten vooraleer een volgende dosis te nemen.
Patiënten met een gevoelige maag wordt aangeraden Ibuprofen EG in te nemen tijdens een maaltijd.
Dit geneesmiddel kan direct met de doseerspuit voor orale toediening of met water of sap worden ingeslikt.

Voorzorgsmaatregelen:
U mag dit middel niet gebruiken in de volgende gevallen:
- U bent allergisch voor één van de stoffen in dit geneesmiddel
- U of uw kind heeft een verleden van bronchospasmen, astma-aanvallen, zwelling van het neusslijmvlies, huidreacties, of een ernstige allergische reactie die een zwelling van het gezicht of de keel veroorzaakte na het gebruik van acetylsalicylzuur of andere NSAID’s (Non-Steroidal Anti-Inflammatory Drugs)
- U heeft of had een terugkerende maag- of duodenumzweer (peptische zweren) of -bloeding (twee of meer verschillende episoden van bewezen zweer of bloeding)
- U heeft een verleden van maagdarmbloeding of -perforatie gerelateerd aan een eerdere behandeling met NSAID’s
- U heeft een hersenbloeding (cerebrovasculaire bloeding) of een andere actieve bloeding
- U lijdt aan ernstige lever- of nierstoornissen
- U lijdt aan ernstig hartfalen (hartinsufficiëntie)
- U bent ernstig gedehydrateerd (veroorzaakt door braken, diarree of onvoldoende drinken)
- Tijdens de laatste drie maanden van de zwangerschap
- Bij kinderen onder 8 kg of jonger dan 6 maanden, aangezien deze dosissterkte door het relatief hoge gehalte aan actieve bestanddelen niet geschikt is

Andere voorzorgsmaatregelen:
- Het gebruik van Ibuprofen EG gelijktijdig met niet-steroïdale anti-inflammatoire geneesmiddelen (NSAID’s), waaronder de zogenaamde COX-2-remmers (cyclo-oxygenase-2-remmers) moet worden vermeden.
- Ouderen vertonen vaker negatieve reacties op NSAID’s, vooral maagdarmbloeding en -perforatie.
- Indien u een maagdarmbloeding of -zweer krijgt tijdens de behandeling met Ibuprofen EG, moet u de behandeling met Ibuprofen EG stopzetten.
- Bij waterpokken (varicella) wordt aangeraden Ibuprofen EG niet te gebruiken.
- Bijzondere nauwlettende medische controle is vereist indien u lijdt aan nier- of leverstoornissen, wanneer u gedehydrateerd bent, kort na een ingrijpende operatie of indien u een allergie hebt (bijvoorbeeld huidreacties op andere geneesmiddelen, astma, hooikoorts), chronische zwelling van het neusslijmvlies of chronische obstructieve longziekte.
- Ibuprofen, de werkzame stof in Ibuprofen EG, kan tijdelijk de bloedplaatjesfunctie (aggregatie van bloedplaatjes) remmen. Patiënten met stollingsstoornissen moeten daarom zorgvuldig gecontroleerd worden.
- Sommige anticoagulantia (zoals aspirine, warfarine, ticlopidine), sommige geneesmiddelen tegen hoge bloeddruk (ACE-remmers zoals captopril, bètablokkers, angiotensine II-receptorantagonisten) en zelfs sommige andere geneesmiddelen kunnen een invloed uitoefenen op de behandeling met Ibuprofen EG of erdoor worden beïnvloed. Daarom moet u steeds het advies van een arts vragen voordat u Ibuprofen EG samen met andere geneesmiddelen gebruikt.
- Als u zwanger bent of zwanger denkt te zijn, of als u zwanger wilt worden of borstvoeding geeft, neem dan contact op met uw arts of apotheker voordat u dit geneesmiddel gebruikt.
- Ibuprofen EG bevat vloeibare maltitol, natriummethylparahydroxybenzoaat en natriumpropylparahydroxybenzoaat. Indien uw arts u heeft meegedeeld dat u bepaalde suikers niet verdraagt, neem dan contact op met uw arts voordat u dit geneesmiddel inneemt.
- Als u vergeten bent een dosis in te nemen, neem dan bij de volgende dosis niet meer dan de normaal aanbevolen hoeveelheid in.
- De vaakst waargenomen bijwerkingen zijn gastro-intestinaal van aard. Maagdarmzweren (peptische zweren), perforatie of maagdarmbloedingen, vooral bij bejaarden, kunnen optreden.
- Uitsluitend voor kortdurend gebruik
- De aanbevolen dosering niet overschrijden.
- Buiten het zicht en bereik van kinderen houden.

Inhoud:
100 ml
Kenmerken:
Merk EG
Categorie Pijn - Koorts - Griep, Geneesmiddelen voor kinderen
Reviews 0/5 (0 reviews)

Tekst verminderen


Dit is een geneesmiddel, geen langdurig gebruik zonder medisch advies, bewaren buiten bereik van kinderen, lees aandachtig de bijsluiter. Vraag raad aan uw arts of apotheker. In geval van bijverschijnselen, neem contact met uw huisarts.