Dit is een geneesmiddel, geen langdurig gebruik zonder medisch advies, bewaren buiten bereik van kinderen, lees aandachtig de bijsluiter. Vraag raad aan uw Newpharma Apotheker of arts. In geval van bijverschijnselen, neem contact met uw huisarts.
7 gebruikstips:
- Begin uw behandeling met de laagst mogelijke effectieve dosis: 500 mg
- Neem nooit meer dan 1 g (1000 mg) per keer in
- Wacht na een inname ten minste 4 tot 6 uur voor een nieuwe inname
- Neem bij zelfmedicatie nooit meer dan 3 g (3000 mg) per dag in en neem de medicatie nooit langer dan 5 dagen
- Als uw toestand niet verbetert: verhoog nooit uw dosissen en verkort ook de tijd tussen 2 innames niet
- Als u andere geneesmiddelen neemt tegen koorts, pijn of symptomen van verkoudheid en/of griep, kijk dan steeds na of zij paracetamol bevatten, zodat u de limiet van 3 g per dag niet overschrijdt
- Vermijd elke consumptie van alcohol tijdens de behandeling
Eigenschappen:Paracetamol EG bevat paracetamol dat behoort tot een groep van geneesmiddelen die analgetica (pijnstillers) genoemd worden.
Indicaties:Om pijn te verzachten en koorts te verlagen
Samenstelling:- De werkzame stof in Paracetamol EG is paracetamol. Elke filmomhulde tablet bevat 1.000 mg paracetamol.
- De andere stoffen in Paracetamol EG - tabletkern: gepregelatiniseerd maïszetmeel, hydroxypropylcellulose, talk en magnesiumstearaat; filmomhulling: polyvinylalcohol, macrogol 3350 en talk
Gebruiksaanwijzing:- Volwassenen en jongeren die meer dan 50 kg wegen:
De aanbevolen dosering is 1 à 2 tabletten (500 mg tot 1.000 mg) om de 4 à 6 uur naargelang de behoefte, tot maximum 6 tabletten (3 g) per dag.
Als de pijn of koorts ernstiger wordt, mag de dagelijkse dosis verhoogd worden tot 4 g per dag.
De doses mogen niet vaker dan om de 4 uur worden toegediend.
Men mag niet meer dan 1 g in één keer innemen en de maximale dagelijkse dosering bedraagt 4 g.
- Volwassenen die minder dan 50 kg wegen:
De maximale dagelijkse dosering is 60 mg/ kg/ dag
- Gebruik bij kinderen:
De aanbevolen dosering is 15 mg/ kg per dosis, tot maximum 4 maal per dag.
De doses mogen niet vaker dan om de 4 uur worden toegediend.
Men mag niet meer dan 15 mg/ kg in één keer innemen en de maximale dagelijkse dosering is 60 mg/ kg/ dag.
- Kinderen en jongeren die 43-50 kg wegen (ongeveer 12-15 jaar):
De aanbevolen dosering is 500 mg om de 4 uur naargelang de behoefte, tot maximum 2,5 g per dag.
- Kinderen die 34-43 kg wegen (ongeveer 11-12 jaar):
De aanbevolen dosering is 500 mg om de 6 uur naargelang de behoefte, tot maximum 2 g per dag.
- Kinderen die 26-34 kg wegen (ongeveer 8-11 jaar):
De aanbevolen dosering is 250 mg om de 4 uur of 500 mg om de 6 uur naargelang de behoefte, tot maximum 1,5 g per dag.
De tablet dient met een glas water te worden ingeslikt.
Voorzorgsmaatregelen:Paracetamol EG niet gebruiken als u allergisch bent voor één van de stoffen in dit geneesmiddel.
Andere voorzorgsmaatregelen:
- Als u een nier- of leverziekte heeft (waaronder het syndroom van Gilbert, ernstige leverinsufficiëntie of hepatitis)
- Als u regelmatig grote hoeveelheden alcohol drinkt
- Als u uitgedroogd of ondervoed bent, bijvoorbeeld door alcoholmisbruik, anorexia of een verkeerde voeding
- Als u lijdt aan hemolytische anemie (abnormale afbraak van rode bloedcellen)
- Als u een tekort heeft aan een bepaald enzym genaamd glucose-6-phosphatedehydrogenase
- Als u andere geneesmiddelen gebruikt waarvan bekend is dat ze de lever aantasten
- Als u andere geneesmiddelen gebruikt die paracetamol bevatten, aangezien dit de lever ernstige schade kan toebrengen
- Als u gedurende lange tijd vaak pijnverzachtende geneesmiddelen gebruikt
- Als u een astmalijder bent en gevoelig bent voor acetylsalicylzuur
- Als u zwanger bent of zwanger denkt te zijn, of als u zwanger wilt worden of borstvoeding geeft, neem dan contact op met uw arts of apotheker voordat u dit geneesmiddel gebruikt.
- Paracetamol EG mag niet gebruikt worden bij kinderen die minder dan 26 kg wegen.
- Dit geneesmiddel mag niet gegeven worden aan kinderen gedurende meer dan 2 à 3.
- Inname van hogere dan de aanbevolen doses leidt tot een risico op ernstige leverschade. Daarom mag de maximale dagelijkse dosis paracetamol niet worden overschreden.
- Paracetamol EG kan een invloed hebben op sommige laboratoriumtests, zoals tests betreffende urinezuur en bloedsuiker.
- Neem geen dubbele dosis om een vergeten dosis in te halen. Neem Paracetamol EG in zodra u eraan denkt en wacht ten minste 4 uur vooraleer de volgende tablet in te nemen.
- Buiten het zicht en bereik van kinderen houden.
Inhoud:30 filmomhulde tabletten
Kenmerken:
Tekst verminderen