Excedryn Pijn En Koorts 500mg/65mg 20 Filmomhulde Tabletten

van Excedryn
Geneesmiddel
Excedryn Pijn En Koorts 500mg/65mg 20 Filmomhulde Tabletten
5,79 
+
Op voorraad!
Newpharma klantenbeoordeling: 4,8/5

Beschrijving

Geneesmiddel tegen koorts en pijn

Zie volledige beschrijving

Eigenschappen:
Excedryn Pijn en Koorts is een geneesmiddel tegen koorts en pijn.

Indicaties:
Tegen koorts en pijn

Contra-indicaties:
- U bent allergisch voor een van de stoffen in dit geneesmiddel
- U bent allergisch voor fenacetine
- U bent jonger dan 12 jaar

Samenstelling:
Paracetamol en cafeïne; gepregelatiniseerd zetmeel, maïszetmeel, polyvidone, kaliumsorbaat, talk, stearinezuur, natriumcroscarmellose, gezuiverd water, hypromellose en triacetine

Actieve samenstelling:
De werkzame stoffen in dit middel zijn paracetamol en cafeïne.

Gebruiksaanwijzing:
Neem dit geneesmiddel altijd in precies zoals beschreven in deze bijsluiter of zoals uw arts of apotheker u dat heeft verteld.
Jongeren en kinderen vanaf 12 jaar (gewicht tussen 40 kg en 50 kg): maximaal 4 maal per dag 1 tablet.
Kinderen jonger dan 12 jaar: niet aanbevolen voor kinderen jonger dan 12 jaar.
Jongeren en volwassenen (gewicht meer dan 50 kg): tot 3 keer per dag 2 tabletten.

Neem de tabletten in met een glas water. Alleen oraal.
Niet meer dan 6 tabletten per dag nemen. Als de pijn ernstiger is of in geval van koorts, kan de maximale dagelijkse dosis worden verhoogd tot 8 tabletten per 24 uur.
De periode tussen twee innamen moet minstens 4 uur zijn.
Neem niet meer van dit middel en gebruik het niet langer dan de voorgeschreven of aangeraden periode.
Neem altijd de laagste effectieve dosis om uw klachten te verlichten.
Niet innemen in combinatie met andere geneesmiddelen die paracetamol bevatten.
Neem dit middel zo kort mogelijk in en alleen zolang de klachten aanhouden. Zijn de klachten na 3 dagen niet verminderd, neem dan contact op met uw arts.

Speciale populaties:
Een arts moet worden geraadpleegd in de volgende gevallen: bij volwassenen en adolescenten die minder dan 40 kg wegen, bij chronisch alcoholisme, bij mensen met een verminderde leverfunctie, bij ouderen en bij mensen met nierfalen.

Voorzorgsmaatregelen:
Neem contact op met uw arts of apotheker voordat u dit middel gebruikt.
- Dit geneesmiddel bevat paracetamol. De maximale dosis mag nooit worden overschreden. Het innemen van teveel paracetamol kan tot schade aan de lever leiden, en dit kan een levertransplantatie vereisen of de dood tot gevolg hebben. Neem dit geneesmiddel niet in als u andere geneesmiddelen met paracetamol gebruikt om pijn, koorts, symptomen van verkoudheid of griep te behandelen of om u te helpen te slapen. Dit geldt voor zowel geneesmiddelen op voorschrift als geneesmiddelen die vrij verkrijgbaar zijn.
- Bij kinderen en adolescenten die dagelijks met 60 mg/ kg paracetamol worden behandeld, is de combinatie met een ander koortsgeneesmiddel niet gerechtvaardigd, behalve in geval van inefficiëntie.
- Neem het middel zo kort mogelijk in en alleen zolang de klachten aanhouden. Langdurig gebruik zonder medisch toezicht kan schadelijk zijn.
- Alcoholgebruik dient te worden vermeden tijdens de behandeling met dit middel, want dat kan een schadelijk effect op de lever hebben.
- Chronisch gebruik kan leiden tot een nieraandoening.
- Vermijd overmatige consumptie van cafeïne tijdens het gebruik van dit product. Thee, koffie en sommige frisdranken bevatten cafeïne. Het nemen van een hoge dosis cafeïne kan leiden tot slaapproblemen, tremoren en een onaangenaam gevoel in de borst veroorzaakt door hartkloppingen.

Neem contact op met uw arts voordat u dit geneesmiddel inneemt.
- Als u lever- of nierproblemen heeft
- Als u erg dun (< 50 kg) of ondervoed bent
- Als u regelmatig alcohol drinkt
- Als u een ernstige infectie heeft, omdat dit het risico op metabole acidose kan verhogen. Tekenen van metabole acidose omvatten: diepe, snelle, moeilijke ademhaling; misselijkheid, braken; verlies van eetlust.
Neem onmiddellijk contact op met een arts als u een van deze symptomen ervaart.

Bij het gebruik van dit middel samen met andere geneesmiddelen zijn de volgende punten van belang:
- Neem dit geneesmiddel niet tegelijkertijd in met andere geneesmiddelen die paracetamol bevatten.
- Het effect van paracetamol kan worden verminderd in combinatie met colestyramine (om het cholesterol te verlagen).
- Overschrijd de dagelijkse dosis van dit geneesmiddel niet als u een van de volgende geneesmiddelen gebruikt: carbamazepine, barbituraten, fenytoïne, fenobarbital, primidon, isoniazide, rifampicine en ook met alcohol.
- Als u zidovudine (geneesmiddel gebruikt bij behandeling van AIDS) gebruikt of probenecide, raadpleeg uw arts of apotheker.
- Dit geneesmiddel kan worden ingenomen met antistollingsmiddelen (warfarine en andere coumarines), maar wanneer dit langer dan enkele dagen duurt, is er een groter risico op bloedingen.
- Het effect van paracetamol kan sterker zijn wanneer het gelijktijdig wordt gebruikt met metocl. (tegen misselijkheid) of domperidon.
- Het effect van lamotrigine (geneesmiddel tegen epilepsie) kan verminderd zijn.
- Versterking van de toxiciteit van chlooramfenicol (antibioticum) is mogelijk.
- Orale anticonceptiva kunnen het effect van paracetamol verminderen.
- Dit product wordt niet aanbevolen als u tegelijkertijd een behandeling op lithiumbasis gebruikt.
- Dit geneesmiddel kan verstoringen veroorzaken in laboratoriumtests van bloed en urine.

Waarop moet u letten met eten en drinken:
Dit geneesmiddel bevat cafeïne. Vermijd het drinken van te veel dranken die cafeïne bevatten (zoals thee, koffie en frisdranken die cafeïne bevatten) terwijl u dit geneesmiddel gebruikt. Inname van grote hoeveelheden cafeïne kan leiden tot slaapstoornissen, beven en een ongemakkelijk gevoel in de borst als gevolg van hartkloppingen.

Zwangerschap, borstvoeding en vruchtbaarheid
Bent u zwanger, denkt u zwanger te zijn, wilt u zwanger worden of geeft u borstvoeding: neem dan contact op met uw arts of apotheker voordat u dit geneesmiddel gebruikt.
Gebruik van dit middel tijdens de zwangerschap of bij vrouwen die zwanger zouden kunnnen zijn wordt afgeraden.
Gebruik van dit middel tijdens het geven van borstvoeding dient te worden vermeden.
Geen gegevens beschikbaar over vruchtbaarheid.

Rijvaardigheid en het gebruik van machines:
In zeldzame gevallen is nervositeit (veroorzaakt door cafeïne) gemeld.
Er zijn verder geen effecten op de rijvaardigheid en op het vermogen om machines te bedienen gemeld.

Dit geneesmiddel bevat minder dan 1 mmol (23 mg) natrium per tablet, d.w.z. het is in wezen “natriumvrij”.

Een overdosis paracetamol kan leiden tot problemen met de werking van de lever, vooral bij ouderen, jonge kinderen, in geval van lever- of nierfalen, chronisch alcoholisme, chronische ondervoeding, gebruik van enzyminducerende geneesmiddelen en bij magere volwassenen (gewicht minder dan 50 kg).
In geval van een overdosis is onmiddellijke medische behandeling noodzakelijk, zelfs als de symptomen van een overdosis niet aanwezig zijn.
De tekenen van een overdosis met paracetamol zijn bleekheid, misselijkheid, braken, buikpijn, en deze verschijnselen treden gewoonlijk binnen 12 tot 24 uur op. Een minder goed werkende lever treedt echter pas 1 tot 2 dagen na het innemen van een overdosis op.
De tekenen van een overdosis met cafeïne zijn braken, opwinding en hartkloppingen.
Opname in het ziekenhuis is noodzakelijk, ook wanneer het niet zeker is of een overdosis is ingenomen.

Neem geen dubbele dosis om een vergeten dosis in te halen.
Zoals elk geneesmiddel kan ook dit geneesmiddel bijwerkingen hebben, al krijgt niet iedereen daarmee te maken.
Buiten het zicht en bereik van kinderen houden.

Inhoud:
20 filmomhulde tabletten


Kenmerken:
Merk Excedryn
Categorie Pijn - Koorts - Griep
Reviews 0/5 (0 reviews)

Tekst verminderen


Dit is een geneesmiddel, geen langdurig gebruik zonder medisch advies, bewaren buiten bereik van kinderen, lees aandachtig de bijsluiter. Vraag raad aan uw arts of apotheker. In geval van bijverschijnselen, neem contact met uw huisarts.