Excedryn Hoofdpijn En Migraineaanvallen 30 Filmomhulde Tabletten

van GSK
7,65 

In voorraad!
  Aan mijn Favorieten toevoegen
Besteld voor 16u, morgen bij u geleverd OF in afhaalpunt 24u via Mondial Relay of 24u via DPD of 24u via Bpost of 24u via Bpost of 48u via ColliShop
Beschrijving

Excedryn Hoofdpijn En Migraineaanvallen 30 Filmomhulde Tabletten

Eigenschappen:
Elke tablet Excedryn bevat drie werkzame bestanddelen: acetylsalicylzuur, paracetamol en cafeïne.
Acetylsalicylzuur en paracetamol verminderen pijn en koorts en acetylsalicylzuur vermindert ook ontsteking.
Cafeïne is een mild stimulerend middel en verhoogt het effect van acetylsalicylzuur en paracetamol.
Excedryn wordt gebruikt voor de acute behandeling van hoofdpijn en migraineaanvallen (symptomen zoals hoofdpijn, misselijkheid, overgevoeligheid voor licht en geluid en functionele beperkingen) met of zonder aura.

Indicaties:
Voor de acute behandeling van hoofdpijn en migraineaanvallen
Voor pijn en koorts en vermindert ook ontsteking.

Contra-indicaties:
Niet gebruiken als u:
- Allergisch (overgevoelig) bent voor acetylsalicylzuur, paracetamol, cafeïne of voor één van de andere stoffen in dit geneesmiddel.
Symptomen van een allergische reactie kunnen zijn: astma, piepende ademhaling of kortademigheid, huiduitslag of netelroos, zwelling van het gelaat of de tong, lopende neus. Als u niet zeker bent, vraag dan uw arts of apotheker.
- Ooit een allergische reactie hebt vertoond op andere geneesmiddelen die worden gebruikt om pijn, ontsteking of koorts te behandelen, zoals diclofen. en ibuprofen.
- Een maag- of darmzweer hebt of als u een voorgeschiedenis van peptische zweer hebt.
- Bloed in uw stoelgang of zwarte stoelgang hebt opgemerkt (symptomen van maagdarmbloeding of -perforatie).
- Hemofilie of andere bloedstoornissen vertoont.
- Ernstige hart-, lever- of nierproblemen hebt.
- Meer dan 15 mg methotrexaat per week inneemt
- In de laatste 3 maanden van de zwangerschap bent.

Samenstelling:
Kern van de tablet: laag gesubstitueerd hydroxypropylcellulose, microkristallijne cellulose (E460), stearinezuur
Filmomhulling: hypromellose (E464), titaandioxide (E171), propyleenglycol, benzoëzuur (E210), carnaubawas (E903)

Elke filmomhuldetablet
Acetylsalicylzuur 250mg
Paracetamol 250mg
Cafeïne 65mg

Werkzame stoffen:
Acetylsalicylzuur, paracetamol, cafeïne

Gebruiksaanwijzing:
Volwassenen:
Voor de behandeling van hoofdpijn:
Neem 1 tablet met een vol glas water in als de hoofdpijn opkomt. Indien nodig kunt u nog 1 tablet innemen 4 tot 6 uur later.
In geval van meer ernstige pijn, neem 2 tabletten met een vol glas water in wanneer de hoofdpijn opkomt. Indien nodig kunt u nog 2 tabletten innemen 4 tot 6 uur later.
Gebruik Excedryn niet langer dan 4 dagen voor hoofdpijn zonder uw arts te raadplegen.
Voor de behandeling van migraine:
Neem 2 tabletten in met een vol glas water als de migrainesymptomen of migraine-aura opkomen. Zo nodig kunt u nog 2 tabletten innemen met 4 tot 6 uur tussen de innames.
Als uw migraine niet verbetert binnen 2 uur na de eerste dosis van 2 tabletten Excedryn, moet u een arts raadplegen.

Voorzorgsmaatregelen:
Neem contact op met uw arts voordat u dit middel inneemt als u:
- Voordien geen diagnose voor migraine hebt gekregen, aangezien mogelijk ernstige aandoeningen van de hersenen of van de zenuwen voor de behandeling uitgesloten dienen te worden.
- Een migraine hebt die zo ernstig is dat u het bed moet houden, of een hoofdpijn hebt die verschilt van uw gewone migraine of als u moet braken tijdens uw migrainehoofdpijn.
- Hoofdpijn begint te krijgen na of veroorzaakt door een hoofdletsel, inspanning, hoesten of vooroverbuigen.
- Chronische hoofdpijn hebt (langer dan 3 maanden 15 dagen of meer per maand) of als u voor het eerst hoofdpijn krijgt na de leeftijd van 50 jaar.
- Lijdt aan een erfelijke aandoening, glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie genaamd, een aandoening die invloed heeft op de rode bloedcellen en bloedarmoede, geelzucht of een vergroting van de milt veroorzaakt bij blootstelling aan bepaalde voedingsmiddelen, geneesmiddelen zoals ontstekingsremmers (bijvoorbeeld acetylsalicylzuur) of andere ziekten.
- Ooit maag-darmproblemen hebt gehad zoals een maagzweer, -bloeding of zwarte stoelgang. Als u ooit maaglast of zuurbranden hebt vertoond na inname van pijnstillers of ontstekingsremmers.
- Lijdt aan bloedingsstoornissen of abnormaal vaginaal bloedverlies buiten uw maandstonden (bijvoorbeeld ongewoon zware of lange maandstonden).
- Recentelijk een heelkundige ingreep hebt ondergaan (met inbegrip van een lichte ingreep zoals tandheelkunde) of zult ondergaan binnen 7 dagen.
- Bronchiaal astma, hooikoorts, neuspoliepen, een chronische ademhalingsziekte hebt of allergische symptomen ontwikkelt (bijvoorbeeld huidreactie, jeuk, netelroos).
- Jicht, diabetes, hyperthyroïdie, ritmestoornissen, ongecontroleerde hypertensie, verminderde nier- of leverfunctie vertoont.
- Alcoholproblemen hebt.
- Al andere geneesmiddelen inneemt die acetylsalicylzuur of paracetamol bevatten, of andere geneesmiddelen, aangezien ze kunnen interfereren met Excedryn en bijwerkingen kunnen veroorzaken.
- Een risico loopt op uitdroging (bijvoorbeeld door braken, diarree of voor of na een zware operatie).
- Jonger dan 18 jaar bent. Er is een mogelijk verband tussen acetylsalicylzuur en het Reyesyndroom bij toediening aan kinderen en adolescenten. Het Reyesyndroom is een zeldzame ziekte die de hersenen en de lever aantast en fataal kan zijn. Daarom mag Excedryn niet worden gegeven aan kinderen of adolescenten jonger dan 18 jaar, tenzij specifiek opgedragen door uw arts.

Excedryn kan invloed hebben op de resultaten van laboratoriumproeven. Als u bloed-, urine- of andere laboratoriumonderzoeken moet ondergaan, moet u zeggen dat u Excedryn inneemt.
Zoals elk geneesmiddel kan ook dit geneesmiddel bijwerkingen hebben, al krijgt niet iedereen daarmee te maken: zenuwachtigheid, duizeligheid, misselijkheid, ongemak in de buik.

Vertel uw arts vooral als u een van de volgende geneesmiddelen inneemt:
- Om het even welk ander product dat paracetamol, acetylsalicylzuur of een andere pijnstiller of een ander koortswerend middel bevat.
- Geneesmiddelen die worden gebruikt om bloedstolling te voorkomen (“bloedverdunners”), zoals orale anticoagulantia (bijvoorbeeld warfarine), heparine, trombolytica (bijvoorbeeld streptokinase) of andere plaatjesaggregatieremmers (ticlopidine, clopidogrel, cilostazol)
- Orticosteroïden (gebruikt om ontsteking te verminderen)
- Barbituraten en benzodiazepines (om angst en slapeloosheid te behandelen)
- Lithium, selectieve serotonineheropnameremmers of fluvoxamine (om depressie te behandelen)
- Sulfonylureumderivaten en insuline (om diabetes te behandelen)
- Methotrexaat (om bepaalde vormen van kanker, artritis of psoriasis te behandelen)
- Sommige geneesmiddelen die worden gebruikt om een infectie te behandelen (bijvoorbeeld rifampicine, isoniazide, chlooramfenicol, ciprofloxacine of pipemidinezuur)
- Levothyroxine (om hypothyroïdie te behandelen)
- Metocl. (om misselijkheid en braken te behandelen)
- Geneesmiddelen tegen epilepsie
- Geneesmiddelen tegen verhoogde bloeddruk en hartfalen
- Diuretica (om de urineproductie te verhogen en een teveel aan vocht te verminderen)
- Geneesmiddelen om jicht te behandelen
- Orale anticonceptiva
- Zidovudine (om HIV te behandelen)
- Geneesmiddelen om een trage maaglediging te behandelen, zoals propantheline
- Clozapine (om schizofrenie te behandelen)
- Sympathicomimetica (om een lage bloeddruk te verhogen of neusverstopping te behandelen)
- Geneesmiddelen tegen allergie (om allergie te voorkomen of te verlichten)
- Theofylline (om astma te behandelen)
- Terbinafin. (om schimmelinfecties te behandelen)
- Cimetidine (om zuurbranden en peptische zweren te behandelen)
- Disulfiram (om alcoholafhankelijkheid te behandelen)
- Nicotine (gebruikt om te stoppen met roken)
- Cholestyramine (om hoge cholesterolspiegels te behandelen)

Alcohol:
Als u 3 of meer alcoholische dranken per dag gebruikt, moet u uw arts vragen of u dit geneesmiddel of andere pijnstillers/ koortswerende middelen mag innemen. Paracetamol en acetylsalicylzuur kunnen leverbeschadiging en maagbloeding veroorzaken.
Cafeïne:
De aanbevolen dosering van dit geneesmiddel bevat evenveel cafeïne als een kop koffie. Beperk uw inname van cafeïnehoudende geneesmiddelen, voedingsmiddelen of dranken tijdens de inname van dit geneesmiddel, omdat te veel cafeïne zenuwachtigheid, prikkelbaarheid, slapeloosheid en af en toe een snelle hartslag kan veroorzaken.

Inhoud:
30 filmomhulde tabletten
Kenmerken:
Merk GSK
Categorie Pijn - Koorts - Griep
Prijs 7,65 
Gewicht 58 gr
Dit is een geneesmiddel, geen langdurig gebruik zonder medisch advies, bewaren buiten bereik van kinderen, lees aandachtig de bijsluiter. Vraag raad aan uw arts of apotheker. In geval van bijverschijnselen, neem contact met uw huisarts.