Rhinofebryl 30 Capsules

5,45 

In voorraad!
  Aan mijn Favorieten toevoegen
Besteld voor 16u, morgen bij u geleverd OF in afhaalpunt 24u via Mondial Relay of 24u via DPD of 24u via Bpost of 24u via Bpost of 48u via ColliShop
Beschrijving

Rhinofebryl 30 Capsules

Eigenschappen:
Paracetamol en chloorfenaminemaleaat
Het is een geneesmiddel met een combinatie van een antihistaminicum (middel tegen allergie) en een analgeticum-antipyreticum (middel tegen pijn en koorts).

Indicaties:
Voor de behandeling van de verschijnselen van verkoudheden van allergische oorsprong, gepaard gaande met koorts en/ of hoofdpijn

Samenstelling:
De werkzame stoffen in Rhinofebryl zijn: paracetamol 240 mg en chloorfenaminemaleaat 3,2 mg.
De andere stoffen in Rhinofebryl zijn: magnesiumstearaat, talk, colloïdaal silicium.
Bestanddelen van de capsule:
- Lijfje: gepatenteerd blauw (E131), erythrosine (E127), titaandioxide (E171), gelatine
- Kapje: gepatenteerd blauw (E131), titaandioxide (E171), gelatine

Gebruiksaanwijzing:
Volwassenen:
- De aanbevolen dosering is 3 tot 6 harde capsules per dag te verdelen over 3 innamen: 's morgens, 's middags en ’s avonds.
- Een volwassen persoon mag niet meer dan 6 harde capsules per 24 uur innemen en niet meer dan 2 capsules per keer.
- De behandeling moet kort zijn (enkele dagen).
- De capsules inslikken met een groot glas water, bij voorkeur een half uur voor de maaltijd.
Kinderen:
- 5 tot 10 jaar: 1 tot 2 capsules per dag (afhankelijk van de leeftijd), niet meer dan 2 capsules per 24 uur laten innemen.
- 10 tot 15 jaar: 2 tot 3 capsules per dag (afhankelijk van de leeftijd), niet meer dan 3 capsules per 24 uur laten innemen.
- Aan een kind mag men slechts 1 capsule per keer geven.

Voorzorgsmaatregelen:
U mag Rhinofebryl niet gebruiken:
- Als u allergisch bent voor één van de stoffen in dit geneesmiddel
- Bij kinderen jonger dan 5 jaar
- Bij ernstige leverziekten omwille van de aanwezigheid van paracetamol
- Bij glaucoom (oogziekte) door hoeksluiting en bij bepaalde prostaatziekten omwille van de aanwezigheid van chloorfenamine
Andere voorzorgsmaatregelen:
Dit geneesmiddel bevat paracetamol. De voorgeschreven of aanbevolen doses mogen niet overschreden worden, noch gedurende een lange tijd gebruikt worden.
Bij personen met een ernstige nieraandoening moet dit geneesmiddel voorzichtig worden gebruikt.
Gedurende de behandeling is de inname van alcoholhoudende dranken of kalmerende geneesmiddelen af te raden. Dit zou namelijk een verhoogde slaperigheid kunnen teweegbrengen.
De ongewenste effecten te wijten aan het aanwezige chloorfenamine kunnen meer uitgesproken zijn door een gelijktijdige inname van andere anticholinergica (middel om luchtwegen te verwijden en slijmvorming te remmen).
Voorzichtigheidshalve is het beter dit geneesmiddel niet te gebruiken tijdens de zwangerschap.
Het gebruik van dit geneesmiddel is af te raden tijdens de borstvoedingsperiode.
Vooral de bestuurders van voertuigen en de gebruikers van de machines dienen zich ervan bewust te zijn dat de aanwezigheid van chloorfenamine in dit geneesmiddel een zekere slaperigheid kan veroorzaken.
Neem geen dubbele dosis om een vergeten dosis in te halen.

Inhoud:
30 capsules
Kenmerken:
Merk Rhinofebryl
Categorie Tabletten
Prijs 5,45 
Gewicht 30 gr
Dit is een geneesmiddel, geen langdurig gebruik zonder medisch advies, bewaren buiten bereik van kinderen, lees aandachtig de bijsluiter. Vraag raad aan uw arts of apotheker. In geval van bijverschijnselen, neem contact met uw huisarts.